Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis STARTAS

STARTAS 2


Rokiškis kuria naują veidą!

 

Rokiškio kultūros centras jau antrą kartą organizuoja tarptautinį šiuolaikinio meno festivalį STARTAS, kuris vyks 2018 m. rugsėjo 7–9 d.
Festivalio metu siekiama pristatyti skirtingas šiuolaikinio meno formas Rokiškio miesto ir rajono žmonėms, pradėti Lietuvos ir užsienio šalių įvairių vizualiųjų menų kūrėjų, šokėjų, performerių ir kitų menininkų bendradarbiavimą, atkreipti visuomenės dėmesį į mažiuosius Lietuvos miestus ir parodyti, kad juose taip pat vyksta įvairūs, skirtingus kultūrinius skonius patenkinantys kultūriniai renginiai.

Sekite naujienas festivalio Facebook paskyroje https://www.facebook.com/startasfestival/;

Instagram paskyroje - startas_festival.


Kontaktai: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
Respublikos g. 96, Rokiškis, Lietuva

 

 

For the second time, the International Contemporary Art Festival STARTAS takes part in September 7-9, 2018 in Rokiškis, Lithuania, organized by the Culture Centre of Rokiškis, which is responsible for cultural activities in Rokiškis town and the surrounding region.
The festival aims to present various contemporary art forms to the Rokiškis community and to begin new collaboration among Lithuanian and foreign artists, including visual and sound artists, dancers, performers, etc. This festival aims to bring attention to small towns in Lithuania and attract new cultural investments to Rokiškis.
More information to come soon. Follow event news on our Facebook website at https://www.facebook.com/startasfestival/ and on Instagram at startas_festival.


Contact: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
Respublikos str. 96, Rokiskis, Lithuania


 

20622063 373942466355759_2713642908669441084_n


Rugsėjo 21 d., Aikštė prie Rokiškio rajono savivaldybės:

19.00 Kūrybinių laboratorijų pristatymas (rež. J.C.Gerard (NL/DE ir LT))

19.30 Fizinis teatro spektaklis „Picnic“ (Etta Ermini šokio teatras (UK/IT))

19.50 Fizinio judesio performansas Nutricula (rež. Yasen Vasilev (BG)

20.30 Šokio spektaklis „(G)round Zero“ (rež. M.Pinigis (LT)), didžioji salė


21728289 1117642975035522_7891100734139969931_nRugsėjo 22 d., Nepriklausomybės aikštė prie kavinės „Pupelė:

           10.00 viešas piešimas-performansas „Meno evoliucija” (aut. T. Stary (CZ))

           Vizualiniai-animaciniai filmai: „The Others“, „Babylon what then?”, „My Flower Dreams“, „The Astronaut“, „Children of the war“,

„Refugees“ (aut. S. Guseva (DE))


Rugsėjo 23 d., Aikštė prie Rokiškio rajono savivaldybės:

            17.30 Šiuolaikinio meno festivalis STARTAS: Šokio spektaklis Tik Talk | Duetas NIUK (G. Ščavinskaitė ir N. Claes, (LT/BE))   

 

            18.00 Šiuolaikinio meno festivalis STARTAS: Performansas „B&B Dialogas” (Dramaturgija: S. Ivaškaitė, choreografija ir atlikimas:

G. Grinevičiūtė ir A. Lisičkinaitė (LT)

 

21728210 1117642971702189_8579135118771051309_nLiepos 4-8 d. vyksiantis tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis STARTAS suburs skirtingų sričių menininkus iš įvairių pasaulio kampelių:

Vokietijos, Rusijos, Prancūzijos, Australijos ir, žinoma, Lietuvos.

Žiūrovai kviečiami stebėti šokio spektaklių, performansų, šokių eskizų po atviru dangumi, eksperimentinių animacinių filmų,

pasiklausti ir išvysti elektroninės bei techno muzikos performansą, šiuolaikinio cirko profesionalų iš Australijos ir Lietuvos pasirodymą

bei aplankyti netradicinę parodą-spektaklį.

Festivalio  šūkis - Judėkime ir keiskimės, tad kviečiame visus nelikti abejingais, praplėsti savo akiratį ir išvysti tai, ko Rokiškyje dar nebuvo!

 

Webp.net-resizeimage 1


Liepos 4 d. Nepriklausomybės aikštėje:

20.00 val. Šokio eskizas „Kompaundas“ (choreografija ir atlikimas: Miglė Praniauskaitė ir Paulius Prievelis)

          Miglė Praniauskaitė - šiuolaikinio šokio mokytoja, įvairių televizijos projektų, renginių, šokių spektaklių, festivalių dalyvė ir choreografė. Pirmasis jos šokio spektaklis „Rekonstruoti“ buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui - Jaunasis menininkas/Metų debiutas kategorijoje, TV šou „Red Bull Flying Bach Local Challenge“ nugalėtoja, LRT šokių projekto „ŠOK!“ trečios vietos laimėtoja. Šiuo metu moko šiuolaikinio šokio M.K. Čiurlionio menų mokykloje ir Vilniaus kolegijoje bei dalinasi kūrybiniais džiaugsmais su savo šiuolaikinio šokio grupe Fond of Sounds.

             Paulius Prievelis - šokėjas, performeris, šokio mokytojas ir choreografas, specializuojasi šiuolaikiniame šokyje ir performance art srityje. Dalį studijų stažavosi Kipre, dirbo su šokėju, choreografu Gyčiu Ivanausku, Kauno šokio teatre AURA. Su teatru pasirodė ne vienoje Lietuvos ir Europos scenoje, šokio festivaliuose. Šiuo metu Paulius dirba Rokiškio kultūros centre, prisideda organizuojant tarptautinį šiuolaikinio meno festivalį STARTAS Rokiškyje.

 

20.00 val.  Šokio spektaklis „Mrs Goody“ (choreografija ir atlikimas: Valerija Gneuševa)

                Šokėja, performerė ir choreografė Valerija Gneuševa greitai baigs modernaus šokio Nacionilinės M. K. Čiurlionio mokyklos baleto skyriuje. Dirbo kartu su choreografe ir pedagoge Lina Puodžiukaite bei įvairiais užsienio choreografais. Jos darbai, kaip „Kompozicija X“, buvo pristatyti ne vienoje Lietuvos ir užsienio scenoje. Rokiškyje V. Gneuševa pristatys spektaklį „Mrs Goody“. „Goody - tai, kas yra ypatingai patrauklu ir malonu (gali būti saldainiukas, pyragėlis), taip pat archaiškas kreipinys, kuris yra adresuojamas žemesnio rango ištekėjusiai moteriai.“

 


20.30 val. Vizualiniai/animaciniai filmai (autorė: Olga Guse)

                 Olga Guse gimė 1981 m. Saratove, Rusijoje. Nuo mažens domėjosi menu, baigė valstybinę regiono meno mokyklą gimtajame mieste. Ten pat studijavo meno istoriją. Nuo 2003 m. ji gyvena ir dirba Dresdene, Vokietijoje. Jos meno darbai – animaciniai filmai - buvo pristatyti įvairiuose tarptautiniuose meno ir filmų festivaliuose. Per paskutinius dvejus metus jie buvo parodyti daugiau kaip 150 festivalių ir parodų.


 

21.00 val. Audio-vizualinis performansas „Lichtronik“ (idėja ir atlikimas: Zoey Vero ir Lyron) bare „Gnomas“.

             Zoey Vero – vaizdo ir meno instaliacijų menininkė kilusi iš San Fransisko (JAV). Savo darbuose ji nagrinėja struktūros ir sistemų, chaotiško elgesio, trukdžių, seksualizmo ir lyties temas. Šiuo metu ji dirba ir gyvena Berlyne, kur bendradarbiauja kartu įvairiais menininkais.

             Lyron darbai puikiai žinomi elektroninės muzikos kultūroje ir industrijoje kaip nekomfortabilūs, eksperimentiniai ir novatoriški. Per 15 metų

ji pritatė savo darbus ne viename prestižiškame festivalyje ir įvairiuose renginiuose. Lichtronik - dviejų merginų gyvai atliekamas audio-vizualinis performansas. Tai yra eksperimentinis elektroninės ir techno muzikos bei tekstūrinės projekcijos junginys.

 

Copy of_LIEPOS_7_D.1

 


Liepos 7 d. Velykalnio bendruomenės parke:

18.00 val. Šiuolaikinis cirkas Cyr'o ratas - „A little bit“ (idėja ir atlikimas: Monika Neverauskaitė)

             Monika Neverauskaitė nuo mažens domėjosi scenos menais, tačiau, kaip teigia ji pati iš, niekaip negalėjo išsirinkti vieno. Tada ji surado šiuolaikinį cirką, kuriame į tobulą sintezę susijungia visi scenos menai. M. Neverauskaitė baigė šiuolaikinio cirko studijas „Codarts” akademijoje Roterdame (Olandijoja). Pagrindinė merginos cirko disciplina yra Cyr’o ratas (ang. Cyr Wheel, pran. Roue Cyr)

18.00 val.  Balansavimas ant rankų „Melange“ (idėja ir atlikimas: Casey Wood)

                 Casey Wood - australų kilmės menininkė, kuri specializuojasi unikalioje žongliravimo ir balansavimo ant rankų disciplinoje. C. Wood yra dirbusi su Australų trupe '3 is a crowd', pasirodė įvairiuose Australijos ir Europos scenose. Cirko artistė eksperimentuoja su šiuolaikiniu cirku,

nuolat ieško naujų idėjų ir formų, kurios pabrėžtų jos unikalumą ir pasirodymo kokybę.

 

Judekim ir_keiskimes  

 

 

Liepos 8 d. Rokiškio krašto muziejuje:

20.00 val. Tapybos paroda ir judesio spektaklis „Metamorfozė“ (autorė: Justina Kiuršinaitė)

              Justina Kiuršinaitė - šiuolaikinio šokio kritikė ir šokėja, Kauno šokio teatro „Aura“ studijos narė, žinoma kaip šiuolaikinio šokio kritikė. Rokiškėnams ji pristato savo judesio spektaklį „Metamorfozė“. Kartu su spektakliu, J. Kiuršinaitė pirmą kartą pristato tapybos darbus, kuriuose atsiskleis jos vidinės transformacijos. Šia paroda autorė siekia ne vien atverti slaptą savo kūrybos pasaulį, bet kartu paskatinti žiūrovus susidraugauti su savo vidiniais demonais ir savo skaudulius paversti meno kūriniais.

                Paroda yra projekto „Moters metamorfozė“ dalis, kuri naudoja kultūrinę ir meninę terpę kaip vietą mokytis, bendradarbiauti, diskutuotibei naikinti socialinius stereotipus visuomenėje dėl moters kaip lyties (ne)galimybių.