Renginiai Rokiškio kultūros centre

 

Projekto ROKIŠKIS-LIETUVOS KULTŪROS SOTINĖ 2019

internetinė svetainė - rokiskiskulturossostine.lt

 

18983029 1607590599312896_1436018476_n

 

 

 


 

 - SPALIS -

 


 

 Baltų genčių kostiumų ir Lietuvių tautinių kostiumų fotografijų parodos

Spalio mėn. II a. fojė prie didžiosios salės veikia net dvi parodos! Kviečiame apsilankyti.

(parodą aplankykite antradieniais-ketvirtadieniais 14.00-18.00 val.)


24 036 FS0036770


     Baltų genčių fotografijų parodoje – Lietuvos nacionalinio kultūros centro I-XIV a. Lietuvos teritorijoje gyvenusių baltų genčių – kuršių, sėlių, jotvingių, žemaičių, aukštaičių, lietuvių, žiemgalių – kostiumų kolekcija. Nuotraukose įamžinta kolekcija išsamiai pristato geležies amžiaus, romėniškosios, vikingų bei viduramžiu epochos nešiosenos ir puošybos tradicijas. Ji atkurta remiantis archeologiniais tyrimais, istoriniais duomenimis bei Europos ikonografija. Tai unikali ir didžiausia (56 kostiumų komplektai) Lietuvoje baltų genčių kostiumų kolekcija, atspindinti daugiau nei 1000 m. trukusią baltų materialinės ir dvasinės kultūros raidą.

 

     Lietuvių tautinių kostiunų parodoje pristatomos Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautinių kostiumų rinkinio nuotraukos. Kostiumai pagaminti 2003 m. ir pirmą kartą parodyti tų pačių metų Dainų šventės renginiuose. Fotografijos buvo parengtos ir panaudotos knygai „Lietuvių tautinis kostiumas“ iliustruoti. Šiuo leidiniu užbaigta Lietuvos nacionalinio kultūros centro (tuomečio Lietuvos liaudies kultūros centro) keliolika metų vykdyta Liaudies kostiumo rekonstravimo programa, XXI a. pradžioje reikšmingai pastūmėjusi lietuvių tautinio kostiumo stilistiką kiek galima tikslesnio tradicines XIX a. kaimo aprangos kopijavimo link. Dauguma čia matomų rekonstruotų kostiumų buvo ne kartą įvairių gamintojų nukopijuoti ir spėjo plačiai paplisti.

 


 

  Slide1


 


 

15 d.     18.00 val.      Teatruolizuota programa vaikams „Madagaskaras

ATŠAUKTAS!!!

Dėmesio!

Dėl per mažo parduotų bilietų kiekio, teatralizuota programa - atšaukta.

Bilietus prašome grąžinti į kasą iki TREČIADIENIO 18.00 VAL.


Bilietams


PABĖGIMAS IŠ MADAGASKARO

 

Cirko kolektyvas „Argo“

Mariupolis (Ukraina)

Šaunioji Madagaskaro žvėrelių kompanija netikėtai patenka į cirką. Kaip seksis  liūtui Aleksui, zebrui Marčiui  ir begemotei Glorijai cirke? Ar susidraugaus jie  su kitais žvėreliais? Ką iškrės linksmosios beždžionėlės vaikams? Ir kas atsitiks su veidmainiais pingvinais? Sužinosite apsilankę šioje nuotaikingoje programoje!

DĖMESIO! KONKURSAS! Nupieškite bet kurį „Madagaskaro“ personažą, atneškite piešinį mums į renginį ir gaukite dovaną!

Vaikai iki 3 metų (su suaugusiųjų priežiūra), neužimant papildomos vietos – įleidžiami nemokamai. 

18 d.   18.00 val.   Didžioji salė      Kitoks teatras „Pašėlusių moterų išpažintis

Bilieto kaina - 9,12,15 Eur

10 18_Rokiskis

 

 

PAŠĖLUSIŲ MOTERŲ IŠPAŽINTIS

 

Kelionę po Lietuvą tęsia premjera PAŠĖLUSIŲ MOTERŲ IŠPAŽINTIS su puikiai pažįstamomis, talentingosiomis TV ir teatro aktorėmis – AUŠRA ŠTUKYTE IR VITALIJA MOCKEVIČIŪTE.  Aktorės žada pašėlusį ir iki ašarų juokingą spektaklį.

Jos niekada nebuvo draugės. Ir netgi pažįstamos „iš matymo“. Tai, ką mėgsta viena, kita nė iš tolo į tai nežiūrėtų. Ir kas tokias moteris galėtų vienyti? Pasodinti prie bendro stalo ir mėgautis pašėlusiomis istorijomis, audringais barniais ir... dar kai kuo?

Scenos PrimaMarija ruošiasi svarbiausiam savo gyvenimo vaidmeniui. Susikaupimas, neregėti pratimai, užsidegimas ir nerimas... Atsakingą repeticiją nutraukia valytoja, kuriai būtina įsitikinti, kad teatro grindys – švarios ir pastate nieko neliko. Mėginimas užrakinti kūrybos mekos duris baigiasi stulbinančiai – tokių istorijos vingių bei posūkių nesitikės net akiliausi žiūrovai.

Kai uždanga po spektaklio nusileidžia, pakyla kita. Ir prasideda tikrasis gyvenimas. Toks, į kurį visada norisi žvilgtelti bent akies krašteliu. Ir tai, ką pamatai, verta kiekvienos akimirkos.

Režisierius - Ričardas Vitkaitis 

Trukmė – 1 val. 30 min. 

20 d.    19.00 val.   Didžioji salė        Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubas.

                                                          Humoro programa „Paskalos ir padavimai

Bilieto kaina: 9,- 12,- Eur

42195105 1387365304729953_6534569604428070912_n

 

Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubas su programa „Paskalos ir padavimai.

Keistuolių teatro senbuvių klubas pasirinko nacionalinio Lietuvos paukščio šv.Kormorano pavadinimą. Visai kaip pats šv.Kormoranas abejingų nepaliekantys scenos provokatoriai žiūrovus pasitinka atsinaujinę, bet vis dar taip pat kritiškai žvelgiantys į aplinką ir vietoje tiesmukų juokų pasirenkantys "šešėlinį" humorą, priverčiantį žiūrovo vaizduotę dirbti visu pajėgumu ir stebėtis savo įžvalgomis ir nuodėmėmis.

Kelis dešimtmečius garsėjantys intelektualiu tautosakos, lietuviškų klasikų ir estrados elementų pripildytu humoru, šv.Kormoranai neišsižada žanrinės tradicijos. Ištikimus gerbėjus ir pirmąsyk užklydusius smalsuolius vyrai žada nudžiuginti atsinaujinusia kulinarine drama "Sigutė" ir pristatyti pamatinį lietuvių tautos epą "Gedimino sapnas, arba Šioje šalyje nėra vietos senukams". Kapstydamiesi neabejotinai garsiausios lietuviškosios legendos ištakose šv.Kormoranai atskleidė atradę, jog istorijos herojų šaknys siekia net majų imperijos laikus, todėl “Gedimino sapnas" žiūrovus nustebins meksikietiškais bardų ritmais.

Visa tai - dar ne pabaiga: paslapties atskleisti nepanorę teatralai pristatys ir patį naujausią savo eksperimentą, išlipantį iš bet kokių iki šiol žiūrovams matytų žanro rėmų. Šv.Kormoranai taip pat žada toliau tęsti gerbėjams puikiai pažįstamą iliustruoto muzikinio pasakojimo tradiciją, o plunksnas pristatys ir kedens gimtajame Keistuolių teatro lizde.

 

Atlikėjai:
Aidas Giniotis
Andrius Kaniava
Robertas Aleksaitis
Darius Auželis
Darius Miniotas

Trukmė: 1 val. 30 min.

http://www.keistuoliai.lt/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=289&cntnt01returnid=52

 

 


 

 22-25 d.    Edukacinė programa  "Teatro vaiduoklio paslaptis“

Bilieto kaina - 4 Eur

maza

Tiems, kurie slapta pasvajoja išbandyti  grimuotojo, scenografo, butaforo, kostiumų dailininko, šviesos ir garso režisieriaus, aktoriaus profesijas.

Būtina išankstinė registracija: Tel.: +370 673 36234 arba e. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 


 

24 - 28 d.   Mažoji salė      NEPATOGUS KINAS:

Kino seansai - nemokami (savanoriška auka)


24 d. 18.00 val.  Įkalinta moteris / A Woman Captured

Subtitrai: lietuvių, anglų.

Režisierė: Bernadett Tuza-Ritter

Operatorė: Bernadett Tuza-Ritter

Montažas: Bernadett Tuza-Ritter, Nóra Richter

Prodiuserės: Julianna Ugrin,Viki Réka Kiss

Mariš neturi dokumentų, nors yra Vengrijos pilietė. Mariš neturi pinigų, nors nuolatos dirba. Mariš turi dukrą, tačiau negali su ja pasimatyti. Mariš apskritai nieko negali – ji yra šiuolaikinė vergė, kurios niekas taip nebūtų ir pamatęs, jei jos su savo kino kamera nebūtų pastebėjusi Bernadett Tuza-Ritter (leidimą filmuoti Mariš režisierė gavo užmokėjusi šiosios šeimininkei). Bet ar to užteks, kad Mariš išdrįstų ištrūkti iš kalėjimų virtusių namų?

 

25 d. 17.30 val. Geresnis vyras / A Better Man. Po kino filma žiūrovai kviečiami į diskusiją

Režisieriai: Attiya Khan, Lawrence Jackman

Operatorė: Iris Ng

Montažas: Lawrence Jackman

Prodiuserės: Christine Kleckner, Justine Pimlott

Kalbos: anglų

Subtitrai: lietuvių

Filmą remia: Europos Sąjunga, Kanados ambasada, Lygių galimybių plėtros centras

Kadaise Steve‘as ir Attiya buvo pora, tačiau Steve‘as nuolat terorizuodavo Attiyą ir naudojo prieš ją fizinį smurtą. Steve‘as prisipažįsta, kad šitaip tikėjosi išlaikyti merginą prie savęs, tačiau savo veiksmais tik stūmė ją šalin. Po dvidešimties metų Attiya ryžtasi susitikimui su Steve‘u. Ji nori sužinoti, ar jis prisimena jų santykius ir ar yra pasiruošęs prisiimti atsakomybę už savo smurtinius veiksmus.

 

26 d. 18.00 val. Interneto valytojai / The Cleaners

Režisieriai: Hans Block, Moritz Riesewieck

Prodiuseriai: Christian Beetz, Georg Tschurtschenthaler

Operatoriai: Max Preiss, Axel Schneppat

Montažas: Philip Gromov, Markus Schmidt, Hansjörg Weißbrich

Kalba: anglų

Subtitrai: lietuvių

Kas „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto? Net sudėtingiausi algoritmai negali be žmogaus pagalbos iki galo nustatyti, kas peržengia neleistiną ribą. Kasdien Silicio slėnio kompanijoms iš Filipinų dirbantys „valytojai“ peržiūri tūkstančius vaizdų ir įvertina, kur baigiasi menas ir prasideda ištvirkimas; kur baigiasi naujienų fiksavimas ir prasideda žiaurumo vaizdavimas vardan žiaurumo; kur baigiasi laisvė reikšti savo nuomonę ir prasideda manipuliacija faktais.

   

27 d. 18.00 val. Turistai / Tourists

Režisieriai: Mateusz Romaszkan, Marta Wójtowicz-Wcisło

Montažas: Mateusz Romaszkan

Prodiuseris: Kuba Kosma

Kalba: lenkų, anglų

Subtitrai: lietuvių, anglų

Atvažiuoti į svetimą šalį ir „pasikultūrinti“. Bendrauti su vietiniais ir stebėtis jų papročiais. Atminimui fiksuoti kiekvieną atostogų minutę. To siekia į kitą pasaulio kraštą nusigrūdę Vakarų turistai.Riba tarp smalsumo ir vujarizmo – siaura bei pavojinga. Net ir nenorėdamas, išvykęs į „tolimą užsienį“, turistas kartais ima žvelgti į vietinius kaip į žvėris zoologijos sode, o ne kaip į dialogo partnerius. Nors pats, atsukęs savo kamerą į save, to nenujausdamas ima panėšėti į karikatūrą.

 

28 d. 18.00 val. Nusavinta žemė/ Dispossesion

Režisierius: Mathieu Roy

Operatorius: Benoit Aquin, Mathieu Roy

Montažas: Louis-Martin Paradis

Prodiuseriai : Mathieu Roy,Richard Brouillette

Kalbos: anglų, prancūzų, portugalų, čičevų

Subtitrai: lietuvių, anglų

„Ką jūs darytumėte, jei būtumėte ūkininkas, tačiau, kad ir kiek dirbtumėte, vis vien negalėtumėte apmokėti sąskaitų?“ – tarsi retoriškai klausia „Nusavintos žemės“ pasakotojas. Šis dokumentinis filmas analizuoja ekonominių ir politinių sprendimų poveikį šimtams milijonų žmonių, kurie atsidūrė ant socialinio, ekonominio ir kultūrinio išnykimo slenksčio, nes negalėdami išgyventi iš savo dirbamos žemės buvo priversti ją parduoti.

 

  


 

 27 d.    18.00 val.     Didžioji salė    Rytietiškų šokių kolektyvų pasirodymas „Rytietiškos svajos“

Bilieto kaina - 4,- Eur

2018 koncertas_RS


 


 

31 d. 19.00 val. Mažoji salė Neoninė diskoteka

Bilieto kaina - 3,- Eur

disko. maaTai bus ryškiausia diskoteka Rokiškyje, o Jus užburs spalvų, muzikos ir šviesos magija! Šviečiantys rūbai, interjero detalės, tattoo (dažus ir grimą parūpiname) sukurs ypatingą atmosferą. Jūsų tikslas – ŠVIESTI KUO RYŠKIAU.
18.30 val. Grimo dirbtuvės
19.00 val. Diskoteka (atėję po 19 val. į renginį nebus įleidžiami)

*Renginys skirtas 13-18 m. jaunimui.

 


 

 

 

 

KASOS DARBO LAIKAS:

 Antradieniais-penktadieniais 14.00-18.00 val. ir  

1 val. prieš renginį 

Kasos tel. Nr. +370 673 27 382


Pirmadieniais kasa nedirba, išskyrus renginio dieną -

1 val. prieš renginį

 

Kovo 3-24 d.                                                                                                            Rokiškio kultūros centre

                                                                                                                                 

5 d.      10 val.       KAUNO VALSTYBINIS LĖLIŲ TEATRAS

                             ŽIOGAS ZIGMAS ŽALGIRIO MŪŠYJE

                            pagal Liudviko Jakimavičiaus pasaką

                            Autorė ir režisierė - Agnė Sunklodaitė                                        Bilietas 2,90 € (10,01 Lt)                                                                                                                                            

6 d.      19 val.       KLAIPĖDOS JAUNIMO TEATRAS  

                            Anti - opera PAMOKA pagal Eženo Jonesko (Eugene Ionesco) pjesę                  

                            Libreto autorius - Giedrius Kuprevičius

                            Dirigentė - Evelina Lozdovskaja                                   Bilietas 7 ir 9 € (24,17 ir 31,08 Lt)